logo
Održan Poduzetni humanitarac, kviz humanitarnog karaktera za eSTUDENTe i poduzeća

Održan Poduzetni humanitarac, kviz humanitarnog karaktera za eSTUDENTe i poduzeća

Autor: David Milošević, Jan 28, 2026

U četvrtak 22. siječnja, u Metropolis & Music Billiards baru, održao se humanitarni kviz općeg znanja Poduzetni humanitarac, u organizaciji tima Dobrotvorne ekološke aktivnosti unutar udruge eSTUDENT. Kroz spajanje zabavnog sadržaja i humanitarnog djelovanja za različite društvene skupine i ljude kojima je potrebna pomoć, tim DEA još jednom je okupio eSTUDENTe i mnoga poduzeća u lijepom večernjem druženju. 

 

Čak 28 ekipa na kvizu, bile su podijeljene na 17 ekipa koje su činila razna poduzeća, 9 ekipa sastavljenih od članova eSTUDENTa i dvije ekipe predstavnika udruge Are You Syrious?, organizacije koja educira, informira, i provodi integracijske i humanitarne aktivnosti za tražitelje i tražiteljice međunarodne zaštite, izbjeglice, osobe lošijeg financijskog statusa i mnoge druge ranjive skupine. Sredstva koja su skupljena kotizacijama od poduzeća, donirana su upravo ovoj udruzi koja već više od 10 godina svoje dobrotvorne i inkluzivne akcije organizira na prostoru naselja Trnsko.

 

Humanitarni cilj i priča iza kulisa

Uz svoju primarnu svrhu pružanja pomoći potrebitima i stvaranja ugodne atmosfere u kojoj se potiče znanje i izvrsnost, Poduzetni humanitarac je sjajna prilika da se studenti Udruge povežu s poduzećima i potencijalno ostvare dobre prilike za buduće suradnje i poznanstva. Osim organizacije samog kviza, DEA kroz ovu inicijativu prikupljenim sredstvima kupiti materijalne i higijenske potrepštine za ljude kojima udruga Are You Syrious? pomaže.  

 

Kviz je startao uvodnim predstavljanjem Poduzetnog humanitarca u kojem su naglašeni svrha i cilj natjecanja. Potom su krenula pitanja koja su bila podijeljena u dva bloka, između kojih su se tijekom pauze ispravljali odgovori. Pitanja su bila razna. Od vrste hrane, scena iz filmova i serija, sporta, do raznih asocijacija i prepoznavanja sličnosti i razlika. Srdačno i prijateljski nastrojeno vođenje kviza kojem su prionuli članovi organizacijskog tima, bilo je popraćeno čestim smijehom i dobrim mozganjem i suradnjom između natjecatelja unutar ekipa.

 

“Bilo je super na kvizu. Dobre kategorije, raznovrsna pitanja, mislim da su pokrili sva područja. Bilo mi je fora pitanje sa Mandela efekt konceptom i te asocijacije na filmove. To su kategorije koje se obično ne pojavljuju na standardnim kvizovima”, rekao nam je član eSTUDENTovog tima Popularizacija znanosti, Lovro Matić.

 

Svoje je dojmove podijelio i koordinator skupine Content Management u Udruzi, Timotej Repak:

 

“Bilo je stvarno super. Pogotovo dio kviza s asocijacijama. Poseban dio u svemu je spajanje studenata i poduzeća”, ispričao je Timotej.

 

Nagrade

 

Osim izvrsnih trivijalnih pitanja, organizatori su se pobrinuli i za bogatu ponudu nagrada za najuspješnije ekipe.

Prvo mjesto osvojila je ekipa “Žedne oči”, koju je činilo poduzeće 2e Systems, a njihove su nagrade bile 5 ulaznica za NP Plitvice, 2 sata paintballa u centru Brzi i žestoki za desetero ljudi te 4 ulaznice za Hrvatsko narodno kazalište Drugo je mjesto pripalo ekipi i istoimenom poduzeću ABB, za koje su osvojili 5 besplatnih članarina za plesni studio Hip Hop House, 5 ulaznica za Muzej Iluzija i poklon bon za Bowling club Zagreb. Treće je mjesto osvojilo poduzeće Wolt, a nagrađeni su s 5 ulaznica za Muzej zaboravljenih priča i heklanim torbicama koje su vlastoručno izradile voditeljice obrta Croxeting projects 

 

Nakon standardnog dijela igre i pisanja odgovora na obrasce, kviz je okončan interesantnom, napetom i specifičnom završnicom. U tzv. Potjeri, dvije najbolje ekipe u regularnom dijelu, ABB2e Systems, poslali su svoje najhrabrije predstavnike u lov na posebnu prestižnu nagradu, a to je poklon bon za tečaj bilo kojeg stranog jezika u školi stranih jezika SOVA. Ova dva protivnika stajala su sučelice sa svake strane stola, a zadatak im je bio slušati pitanje i čim prije uhvatiti čašu sa stola, čime bi onaj koji je bio brži, dobio pravo prvi odgovarati. Dvoboj se odvio jako brzo, često uz izmjene točnih odgovora na obje strane. Na koncu je veći fokus i brzinu pokazao član ekipe ABB koja je tečaj stranih jezika u SOVI priskrbila sebi.   

 

“Bilo je sjajno kao i prošle godine i godine prije toga. Svake godine sam tu i dobro se zabavim na Poduzetnom humanitarcu se ekipom iz firme. Dobra su pitanja i uvijek se nasmijemo. Ovo je odlična prilika za poduzeća da se druže van posla, a za studente taj humanitarni karakter i iskustvo pri vođenju neke organizacije”, kazao je na kraju Željko Sučić, predstavnik pobjedničke ekipe, poduzeća 2e Systems.

 

Zahvaljujemo se svim sudionicima kviza, osobito poduzećima LidlPBZABBErnst & Young AspiriaBE-ternaPWCRockwoolVertivXylonWolt2e Systems koji su se odazvali te svojim donacijama podržali ovaj humanitarni događaj. Inicijativa koja poduzeća poduzimaju i podrška koju pružaju, iznimno je važna za događaj poput Poduzetnog humanitarca, tako što omogućuje širenje njegove popularnosti i značaja među studentskom i akademskom zajednicom i daje podstrek da se ova tradicija druženja i pružanja pomoći nastavi i narednih godina. 

 

Saznaj više!

Ako želiš saznati više o ovome i ostalim projektima, posjeti našu web stranicu. Kako ne biste propustili najnovije informacije o radu Udruge, zapratite nas na društvenim mrežama – FacebookuInstagramuLinkedlnuTikTokuYouTubeu. Pretplatite se i na dvotjedni newsletter kako bismo te mogli obavijestiti o aktualnim projektima na mail.